Öngösterim Görseli

PTE Kursu

PTE NEDİR?

PTE (Pearson Test of English); Akademik ve Genel olmak üzere iki farklı içerikle uygulanan uluslararası geçerliliğe sahip, bilgisayar tabanlı bir akademik İngilizce dil yeterlilik testidir. Ülkemizde YDS (Yabancı Dil Sınavı) ile eş değerliliğe sahip olan PTE’nin geçerlilik süresi 2 yıldır ve öğrenci 2 yıl boyunca herhangi bir ücret ödemeden sınırsız sayıda sınav sonuç belgesi alma hakkına sahiptir.

PTE okuma, dinleme, konuşma ve yazma olarak dört bölümden oluşur.

Sorular genellikle dinleme, okuma veya okuma ve konuşma gibi 2 beceriyi birlikte test eder. Bütün test, güvenli bir sınıf ortamında, bilgisayar başında, 3 saat süren tek bir oturumda yapılır.

PTE, İngilizce dil yeterliliğini ölçen bir sınav olduğu için, akademik amaçlarla girebileceğiniz TOEFL ve IELTS sınavları ile eş değerlilik göstermektedir.

10-90 puan aralığında değişen bir skalada 4 ayrı dil becerinizi ölçen PTE testinde, lisans eğitimi için istenen minimum 51, yüksek lisans eğitimi için minimum 57 ve MBA için minimum 59 puan alt sınır olarak belirlenmiştir. Sınava girecek öğrencilerin, lisans, yüksek lisans ve MBA hedefleri için Akademik Modülü, Genel İngilizce becerilerini sertifikalandırmak için ise Genel Modülü almaları gerekmektedir.

DİLKO’DA PTE

PTE kursu için DİLKO English olarak alanında profesyonel eğitmenlerimizle adaylarımızın donanım ihtiyaçlarını belirleyerek, kişilere özel bir çalışma planı hazırlıyoruz.

Teknoloji donanımlı sınıflarda gerçekleşecek eğitiminizde alanında profesyonel Türk ve yabancı hocalarımız size ihtiyacınız olan altyapıyı sağlarken, sınavda gereken 4 dil becerinizi süreç boyunca MyEnglishLab online sisteminde yapacağınız çeşitli kelime, okuma ve dinleme aktiviteleriyle geliştirerek, durumunuzu birebir takip edebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak çalışmalarınızı yönlendirebilirsiniz.

İngilizce eğitimi ve akademik sınavlara hazırlığı, çağımızın teknolojik imkanlarından faydalanarak sürekli hale getiren, internete sahip olduğunuz her an, her yerde İngilizce eğitimlerinize devam edebilmenizi sağlayan MyEnglishLab online eğitim sisteminde, çözüm ortağımız Pearson’ın kaynaklarından faydalanıyoruz.

Bilgi Talebi